Přidejte se!

Skauting je celosvětové hnutí, v jehož středu stojí výchova dětí a mladých lidí. Hlásí se k němu 60 milionů dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků ve 216 zemích a teritoriích světa. Dětem a mladistvým nabízí širokou paletu činností, aktivit a způsobů jak poznávat sama sebe, své okolí a důležité hodnoty.

Skautů a skautek je na světě přes 50 milionů a jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto celosvětového společenství! Foto: Jan Pešek
Dospívající a dospělí skauti a skautky se mohou stát vedoucími díky vzdělávacím kurzům a seminářům. Foto: Tadeáš Renza

Skauti vyrůstají v bezpečném prostředí party kamarádů a pod dohledem zkušených vedoucích, kteří děti na cestě jejich rozvoje provází. Skauting vede kluky a holky k samostatnosti, zodpovědnosti a schopnosti poradit si v každé nečekané situaci. Výchovu staví na postojích a hodnotách, které přispívají k rozvoji charakteru a touze neustále na sobě i svém okolí pracovat.

Podívejte se na naši fotogalerii a poznejte, jak vypadá skauting v našem podání!

Dobrodružství, charakter, příroda, ale také kamarádi. Často i na celý život. Foto: Jaroslav Šafer

Co děláme?

Skautské aktivity jsou pestré v klubovně i v přírodě:

Skauting přináší dětem všestranný rozvoj, ale většinu času to je zábava! Foto: Jakub Kozák
  • Putujeme přírodou a poznáváme ji.
  • Hrajeme si a hýbeme se.
  • Nebojíme se výzev a překonáváme se.
  • Jsme v kontaktu se vnějším světem i naší vlastí.
  • Užíváme si čas s kamarády.
  • Rozvíjíme svoji zručnost a objevujeme technologie.
Technologií ani médií se nebojíme. Věnujeme se mediální výchově a často si děti mohou praxi vyzkoušet. Foto: Jaroslav Šafer

Proč se stát skautem/skautkou?

První pomoc se učíme v bezpečném prostředí už od mala. Buď připraven! Foto: Zuzana Havlínová
  • Skauting je pestrý a rozvíjí kluky a holky v různých oblastech, na rozdíl od jednostranně zaměřených kroužků. Ve skautu si vaše děti vyzkouší skutečně všechno.
  • Díky skautu si děti najdou zdravé a silné přátelství, mnohdy na celý život!
  • Ve skautu je prostor pro každého. Skauting je postavený na spolupráci a podpoře druhých. Všechny děti v něm najdou pevné a bezpečné místo.
  • Skauting posiluje dovednosti, díky kterým se vaše děti neztratí, od těch praktických, jako je přišití knoflíku nebo sekání dřeva, po ty nehmatatelné, jako je týmová spolupráce, komunikace nebo porozumění druhým. Naše heslo zní: „Buď připraven!“.
  • Skauting dokáže kluky a holky “odpojit”, přináší zážitky, které obyčejné činnosti přetváří v dobrodružství a umí ukázat dětem, že realita stojí za to!
  • O kluky a holky se ve skautu starají zapálení a vzdělaní vedoucí. Junák – český skaut klade na své vedoucí vysoké nároky, s cílem držet vysokou kvalitu programu i zajistit bezpečné prostředí pro děti.
  • Skauting je finančně dostupný. Skautští vedoucí jsou dobrovolníci, odměnou je jim jen dobrý pocit a radost dětí – i díky tomu je skauting finančně dostupný.

Více o skautingu najdete na webu Junáka – českého skauta.

m zájem dát své dítě do skautu!