Náš oddíl

Ahoj, tohle jsme my, 92. oddíl vodních skautů Kotva! Jako Kotváci se dělíme se do čtyř menších skupin, posádek, ve kterých spolu trávíme většinu skautského času a scházíme se každý týden na naší klubovně. Tu najdete na levém břehu řeky Radbuzy. Všichni jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Společně poznáváme přírodu, učíme se novým věcem, hrajeme hry, plánujeme a podnikáme výpravy a tábory, zažíváme dobrodružství, děláme dobré skutky a nebojíme se žádných výzev. Soustředíme se na rozvoj v mnoha oblastech: souzníme s přírodou, sportujeme, věnujeme se tvořivým aktivitám, poznáváme sami sebe, učíme se o historii i současnosti světa a pomáháme svému okolí.

Našimi průvodci na této cestě jsou kvalifikovaní vedoucí. Ti nejzodpovědnější a nejstarší z nás jim pomáhají při přípravách schůzek a akcí.

Učíme se především hrou a zkušenostmi a až vyrosteme, budou z nás samostatní občané, na které bude spolehnutí a kterým nebude cizí pobyt v přírodě, pomoc druhým, spolupráce, fair play a zodpovědnost.